
Ebba och Moa
För 2,5år sedan träffade jag Ebba och Moa för första gången, då blev det bilder bland höstlöven. Denna helgen skulle vi träffas för vårbilder. Vår? Jo snön har kommit och gått men vi lyckade allt få fram vitsipporna #syskon #Blekinge #barnfotograf #barnfotografering #fotografkarlskrona #fotograf #fotografmarikaottosson #marikaottosson #karlskrona

Vincent och Alicia i studion
Vincent skulle inte vara med på bild utan bara Alicia, jag lovade Vincent att han skulle vara med på "tåget" innan han gick hem...känns som om jag höll vad jag lovade :)

Albin och Ellie i studion
Sådär lite sött blyga klev Albin och Ellie in till mig, det avslutades med dessa spontana och busiga bilderna. Man kan ju bara gilla dem :)

När studion förvandlas till en flygande blöja och jag till en bajskorv...de är inte så svårt att sti
#syskon #studiofotografering

Nyföddsfotografering
Nu är lilla Alicia här, träffad familjen Svensson tidigare i år för syskon och gravidbilder. Visst är det sött <3 #nyföddsfotografering #nyfödd #studiofotografering #Blekinge #fotografmarikaottosson #fotografkarlskrona #gravidfotografering #barnfotograf #fotograf #barnfotografering #karlskrona